Novinky
  • Od utorka 26.4. máme pre Vás otvorenú už aj terasu, tak príďte na skvelú kávu alebo koláčik.
  • Sme pre Vás otvorený špeciálne aj v nedeľu 9.5.2021.
  • Od utorka 26.4. máme pre Vás otvorenú už aj terasu, tak príďte na skvelú kávu alebo koláčik.
  • Sme pre Vás otvorený špeciálne aj v nedeľu 9.5.2021.

Levanduľa

Ak hľadáte niečo, čo vám prinesie na balkón či záhradu trochu južanskej atmosféry, tak je to určite Levanduľa, nie len že vydrží krásna zelená a rozkvitnutá

Ak hľadáte niečo, čo vám prinesie na balkón či záhradu trochu južanskej atmosféry, tak je to určite Levanduľa, nie len že vydrží krásna zelená a rozkvitnutá skoro celé leto, ale práve teraz sú na jej výsadbu dokonalé podmienky!

Na jej výsadbu používame zmes priepustnej hliny, teda substrát zložený z piesku a kamienkov, môžeme pridať aj zmes hliny na kvitnúce rastliny. Sadíme ju do záhrady alebo na balkóny, na stranu kde svieti slniečko najviac, nakoľko miluje slnečné stanovisko a nevadí jej ani ostré slnko. Netreba však zabúdať na polievanie, preto odporúčame každý letný deň mierne poliať, tak aby rastlinka nemala premočenú pôdu, ale len zavlaženú.

Ak pestujete túto rastlinku už druhý alebo niekoľký rok po sebe, je vhodné na jar obstrihať jej staré časti a nechať len nové výhonky. Toto môžete opakovať aj po prvom letnom odkvitnutí a ona sa vám odvďačí opätovným kvitnutím.

Kvety Levandule môžeme zbierať a nechať usušiť, viazaničky zavesiť do skríň, pôsobia tak proti moliam a prevoňajú šatník.

Ak pridáme rozdrobené kvietky do hrubozrnnej morskej alebo himalájskej soli, môžeme ju využiť počas dlhých zimných večerov na kúpeľ alebo podarovať ako drobný hand-made darček.

Cena 4 €/ks

Pre kúpu alebo viac informácií nás konaktujte na

IG: @meadowflowers

FB: @meadowflowerdesign

mail: natalia@meadowflowers.sk

Vaše Meadow 🙂

Zdielať článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email