Novinky
  • Od utorka 26.4. máme pre Vás otvorenú už aj terasu, tak príďte na skvelú kávu alebo koláčik.
  • Sme pre Vás otvorený špeciálne aj v nedeľu 9.5.2021.
  • Od utorka 26.4. máme pre Vás otvorenú už aj terasu, tak príďte na skvelú kávu alebo koláčik.
  • Sme pre Vás otvorený špeciálne aj v nedeľu 9.5.2021.

Monstera Adansonii

Monstera, rastlina, ktorá vyzerá ako poliata kyselinou, ako povedal jeden môj obľúbený človek, je v našich končinách známa ako izbová. Mohli by sme ju nazvať

Monstera, rastlina, ktorá vyzerá ako poliata kyselinou, ako povedal jeden môj obľúbený človek, je v našich končinách známa ako izbová. Mohli by sme ju nazvať aj lianovitou burinou, pretože v svojich prirodzených podmienkach sa prichytáva vzdušnými koreňmi o veľké stromy, ktoré jej robia dokonalú oporu. Prežije takmer všade ak má dostatočný priestor na rast, svetlo, vlahu a vlhkosť.

Pri pestovaní v interiéri je dobré jej tieto podmienky poskytnúť aspoň v malom množstve.

Pravidelne polievame, medzi polievaním necháme hlinu preschnúť, takže intenzita záleží podľa sucha a tepla v miestnosti. Treba si však dávať pozor na preliatie, to môže spôsobiť žltnutie listov alebo odumieranie koreňov. Vlhkosť Monstera ocení aj v ovzduší, preto ak máte suchý vzduch, môže sa stať, že listy začnú hnednúť, tejto chorobe môžeme predísť rosením, rosiť môžete aj vzduch okolo, čím jej zabezpečíte komfort. Listy občas aj pretierame vlhkou handričkou čím skrášlime jej vzhľad.

AK si domov zaobstaráte Monsteru, doprajte jej veľký kvetináč, aby dokázala dorásť do svojej veľkosti a mala dostatočný priestor.

Pôdu, do ktorej Monsteru sadíme, použijeme priepustnú a vzdušnú (základ – izbový substrát 70% celkovej hmoty + rašelina/ kamienky/ piesok)

Rastlinka si vyžaduje dobré svetelné podmienky, nie však priame slnko, listy môžu v tomto prípade stratiť zdravú zelenú farbu alebo až zhnednúť.

Podobne ako aj iné izbové rastliny, aj Monsteru môžeme rozmnožiť odrezkami horných listov, tie vložiť do vody a len počkať kým  vyženie prvé korienky. Následne ju posadíme do vhodného substrátu.

Monsteru Adanosnii nájdete aj v Meadow, cena je 9€/ks

Objednať si ju môžete na našom facebooku : @meadowflowerdesign

Instagrame: @meadowflowers

alebo emailom natalia@meadowflowers.sk

Vaše Meadow

Zdielať článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email